Víkendový motorsport: F1 v Abú Zabí a Britská rallye...

14.11.2010 20:16

Závěrečnou Velkou cenu v Abú Zabí vyhrál Sebastian Vettel na voze Red Bull a stal se mistrem světa. V elektrizující atmosféře závodu se letos rozhodovalo o světovém šampionovi. Alonsovi titul těsně unikl a Webber ztratil drahocenný čas, nečekanou výměnou poškozené zadní gumy. Dramaticky havaroval Schumacher, v jedné z úvodních zatáček dostal hodiny a čelně na něj najel Liuzzi. Za vítězným německým pilotem skončily oba McLareny, tedy Hamilton a Button. Body ještě získal čtvrtý Rosberg, pátý Kubica, šestý Petrov, sedmý bohužel Alonso, osmý - smutný Webber, devátý Alguersuari a konečně desátý Massa. Závěrečné pořadí jezdců na špici: 1. S. Vettel - 256 b, 2. F. Alonso - 252 b, 3. M. Webber - 242 b, 4. L. Hamilton - 240 b. Konečné pořadí týmů: 1. Red Bull - 498 b, 2. McLaren - 454 b, 3. Ferrari - 396 b, 4. Mercedes - 214 b.

Britská rallye udělala o víkendu definitivní tečku za letošním světovým šampionátem. Vítězem se stal Sebastien Loeb, ze třinácti soutěží vyhrál osmkrát! Do posledních metrů bojoval s Petterem Solbergem. Oba jeli s vozy Citroen. Třetí místo patří Jari-Matti Latvalovi na Fordu. Jediný Čech ve startovním poli Martin Semerád havaroval. O strom rozbil Lancera Evo IX, oba i s navigátorem vyvázli bez zranění. V konečném umístění má: 1. S. Loeb - 276 b, 2. J.M. Latvala - 171 b, 3. P. Solberg - 169 b. S posledním podnikem letos končí po 13 letech speciály WRC s dvoulitorvým motorem. Příští rok se můžeme těšit na Ford Fiestu RS, Citroen DS3, značku Mini a možná i Toyotu..? Na snímku DS3 2011 Sebastiena Loeba...