Naši ve formuli Renault, David Vršecký v Albacete, Jan Kopecký v IRC rallye...

06.06.2010 21:59

Na Masarykově okruhu závodům počasí přálo, formule Renault se tak prezentovaly poprvé ve vší kráse. A jak to vypadalo na trati ? Jan Charouz vyhrál úvodní trénink formule 3.5. V závodech už to bylo malinko horší. V sobotu skončil sedmý, v neděli potom jedenáctý. Pravdou je, že mechanici ho zdrželi v boxech déle, než je zdrávo. Druhý Čech, Filip Salaquarda vyhrál pole position, ale během zástavky v boxech mechanikům spadl jeho monopost ze zvedáku. I tak si vyjezdil krásné třetí místo. Zvítězil jeho stájový kolega z českého týmu ISR,  Argentinec Esteban Guerrieri.

O víkendu pokračoval evropský seriál tahačů. Ve španělském Albacete skončil David Vršecký jednou čtvrtý a jednou třetí. Adam Lacko, bodoval coby sedmý a druhý závod nedokončil. Vítězem byl domácí Antonio Albacete.

Italskou rallye ovládl Juho Hanninen na voze Škoda Fabia S2000. Jeho týmový kolega Jan Kopecký, se umístil na dalším podniku IRC třetí.